Фудбалерот ја критикуваше играта на неговиот тим и ја оцени како срамна.

– Ќе кажам само срамота. Се надевам дека сите во соблекувалната се чувствуваат одговорни за неуспехот. Екипата едноставно рефлектира што се случува во клубот. Начинот на кој играме не е доволен. Имавме добри моменти во минатото, бидејќи го почувствувавме единството на тимот. Не сум сигурен дали е сега така, изјави Лорис за „Goal“.

Тотенхем по два средби загуби со 2:3 од Динамо Загреб и испадна од Лигата на Европа уште во осминафиналната фаза.