ПСЖ наведе дека Аргентинецот продолжува со рехабилитација и оти новите прогнози околу неговото закрепнување ќе бидат познати в недела, два дена пред дуелот против Манчестер сити во Лигата на шампиони.

Меси поради повреда го пропушти и претходниот првенствен натпревар против Мец. минатат недела.