Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ќе гостува во емисијата „Само интервју“ на телевизија Канал 5.

Следете го моето гостување во „Само интервју” на Канал 5 ТВ со почеток од 18:30 часот, напиша Мицкоски на Фејсбук.