Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска присуствуваше во Скопје на одбележувањето на празникот Богојавление-Водици.

„Нека е честит овој светол празник и нека донесе мир и радост во секој дом. Нека е вечен денот Богојавление – Водици!

Честитки за Ѓорѓи Николовски кој го фати осветениот крст во водите во реката Вардар во Скопје.

Бог се јави, навистина се јави“ – напиша Мицкоски на својот Фејсбук профил.