На 08.06.2023 во 21:30 часот во СВР Скопје, Е.Ѓ.(27) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Горно Лисиче, по претходно недоразбирање, била физички нападната од С.С.(36) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.