По денешното силно невреме во Велес проследено со грмотевици и обилни дождови, надлежните екипи на ЈКП Дервен, излегоа на терен и ги расчистуваат улиците од наноси на земја и кал.

-По попладневното невреме што го зафати градот, екипи на ЈКП Дервен се на терен и ги расчистуваат улиците од наноси на земја и кал, информираа службите на социјалната мрежа Фејсбук.