а 24.05.2023 во 23:00 часот Ќ.Р.(32) од с.Идризово, скопско, пријавил дека околу 22:45 часот во селото, по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од В.Х.(18).

Исто така, денеска (25.05.2023) во 01:40 часот, В.Х. пријавил дека околу 00:30 часот бил физички нападнат од Ќ.Р. со тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.