Како што информираат од клубот, станува збор за 22-годишен играч кој подеднакво добро се снаоѓа на позициите офанзивен играч за врска и крилен напаѓач.

Академија Пандев го ангажира Гамбиецот со двегодишен договор и во тек е неговата регистрација за право на настап.

Маронг играше за Црвена Ѕвезда од 2019 година. а претходно настапувал за фудбалскиот клуб Трајал, исто така од Србија