Во сезоната 2020/21 во Серија А, 36-годишниот фудбалер одигра 33 натпревари, постигна 29 гола и стана најдобар стрелец на турнирот.

Дефанзивецот Хуан Куадрадо беше најдобар играч во мај во Јувентус, откако овој месец одигра пет натпревари во Серија А, постигнувајќи два гола.

Јувентус заврши четврти на табелата и избори место во Лигата на шампионите.