Добредојдовте на патување кон оптимално здравје и виталност! Замислете свет во кој вашите додатоци во исхраната прават повеќе од само пополнување на недостатоците во исхраната – тие ја подобруваат вашата целокупна благосостојба. Влезете во царството на нутрацевтиците вашата порта за поздрави, посреќни вас. Ајде да истражиме како овие неверојатни додатоци можат да направат вистинска револуција и транформација на вашето здравје.

Запознавање и разбирање на нутрацевтиците

Нутрацевтиците се додатоци преполни со биоактивни соединенија од извори на храна, кои обезбедуваат придобивки што ја надминуваат основната исхрана. Тие помагаат да се намали воспалението, да се подобри функцијата на мозокот и да се зајакне имунолошкиот систем. Клучните примери вклучуваат:

 • Пробиотици: Пријателски бактерии кои го подобруваат здравјето на цревата.
 • Омега-3 масни киселини: клучни масти за благосостојба на срцето и мозокот.
 • Растителни екстракти: Како што се куркума и женшен, познати по нивните различни здравствени придобивки.

Откријте ги нашите врвни додатоци во исхраната

Во Нутрацеутикал нудиме низа премиум додатоци дизајнирани да го поддржат вашето здравје и виталност. Еве некои од нашите врвни производи:

Optim Propioni Bacter: Уживајте во подобро дигестивно здравје

Дали ве мачат стомачните проблеми? Optim Propioni Bacter ви помага да се фокусирате на уживањето преку поддршка на вашиот дигестивен систем, особено кога пробувате нова храна и вода.

– Клучна придобивка: Го промовира здравјето на цревата.
– Главна карактеристика: Поддржува корисна цревна микрофлора.

Optim Serenity: Природно ослободување од стрес

Optim Serenity ви помага природно да се борите со стресот и менталниот замор. Оваа формула комбинира моќни билки како Ашваганда и Родиола Розеа, познати по нивните адаптогени квалитети.

Предности на Optim Serenity

 1.  Олеснување од стрес: Ефикасно управува со стресот и анксиозноста.
 2.  Подобрена јасност: Го зајакнува фокусот и менталната јасност.
 3. Подобрено спиење: Промовира поквалитетен сон за целокупното здравје.

Optim Curcuma: Заедничко здравје и ментален фокус

Дали знаевте дека оптимизираниот куркумин може да навлезе во крвно-мозочната бариера и да има корист за мозокот? Optim Curcuma не само што го поддржува здравјето на зглобовите, туку и го подобрува фокусот и меморијата.

 1.  Поддршка за зглобовите: Ги одржува зглобовите здрави.
 2. Ментално засилување: Го подобрува фокусот и меморијата.

 

Оptim Ginseng: Зголемете ја вашата енергија и виталност

Се чувствувате исцедено и немате енергија? Оptim Ginseng: е вашето решение. Овој врвен адаптоген додаток ја подобрува менталната и физичката издржливост.

 1. Истрaјност: Ја зголемува менталната и физичката отпорност.
 2. Здравје на срцето: Ја поддржува кардиоваскуларната благосостојба

Капсули Buty Caps: го подобруваат здравјето на дебелото црево

Капсулите Buty Caps се дизајнирани да го подобрат здравјето на дебелото црево, обезбедувајќи сеопфатно решение за благосостојба на дигестивниот систем.

 1. Дигестивна поддршка : Го подобрува здравјето на дебелото црево.
 2. Главна карактеристика: Ја поддржува целокупната дигестивна функција.

Кои сме ние

Nutraceutical: Вашиот доверлив претставник

Nutraceutikal ја претставува Laboratoire Optim/Bionoto од Белгија. Нашата филозофија ја нагласува природата, науката и здравјето. Обезбедуваме висококвалитетни, научно поткрепени додатоци во исхраната за поддршка на вашата благосостојба со иновативни производи.

Laboratoire Optim: Квалитет на кој можете да се потпрете

Laboratoire Optim е посветена на понудата на безбедни, квалитетни додатоци во исхраната. Основани од Беноа, хемиски инженер со докторат од Универзитетот во Питсбург, нивните производи се регистрирани во Веганското друштво (Велика Британија) и не содржат материјали од животинско потекло. Тие работат со експерти за хербална медицина и се членови на Шпанското здружение за фитотерапија. Laboratoire Optim исто така донира дел од својот месечен приход на CARE, меѓународна хуманитарна организација.

Нашата филозофија: Природа, наука и здравје

Во Nutraceutikal, обезбедуваме природни, безбедни и висококвалитетни производи поткрепени со ригорозни научни истражувања. Нашата мисија, во соработка со Laboratoire Optim, е да понудиме природни, иновативни производи кои го подобруваат здравјето и благосостојбата. Произведени во Белгија од сертифицирани состојки, производите Laboratoire Optim ги исполнуваат сите стандарди за производство на додатоци во исхраната. Производите се вегански, не-ГМО и се ослободени од тестирање на животни.

Откријте ги придобивките од нутрацевтските препарати и подобрете го вашето здравје денес!

За повеќе детали и за нарачка, посетете ја www.nutracutkal.com

FB: https://www.facebook.com/nutraceutikal

Instagram https://www.instagram.com/nutraceutikal.mk?igsh=Nmp3aGpiNTMyaGpn

Email: nutraceutikal.mk@gmail.com