Од пожарот делумно било зафатено и патничко возило „рено меган”, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Д.(38).

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.