Во неговата утринска колумна за Цивил Медиа, познатиот провладин новинар и аналитичар ја открива оваа сурова вистина.

-Заев нема проблем во партијата, има проблем со граѓанството. Неопходно му е смирување, ако веќе не и помош, од овие што од трибините постојано го гаѓаат со кикирики и скандираат „За-ев-ел-џи-би-ти!“. – пишува Орданоски.

Во својата колумна, Орданоски анализира што би можело да се разговара на средбата Мицкоски -Заев.

Целата колумна можете да ја прочитате на Цивил Медиа.