Казнети се и исклучени од сообраќај 116 возачи кои управувале возила под дејство на алкохол, синоќа во периодот од 21 од 2 часот, во рамки на спроведената акциска контрола за санкционирање на возачи на територијата на државата.

Како што стои во денешното соопштение од МВР, засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.