-На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07.00 часот во Гинекологија „Чаир“ со влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец, велат од полицијата, додавајќи дека кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете.