П.Б. вчера околу 21:00 часот во Полициска станица Центар пријавил дека на балкон од стан на улицата „Самоилова“, сопственост на Б.С.(80) од Скопје, настанал пожар од плинска боца од кој бил зафатен и балконот на соседниот стан, сопственост на М.К..

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје, а повредни лица нема.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.