На 17.05.2021 околу 23.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Сава Ковачевиќ“ настанал пожар во патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.А.(30) од Скопје. Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.