Од лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт, без траги насилство, а телото било извадено и предадено на Судска медицина за понатамошна постапка. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.