Полицијата вчера приведе 18-годишник со иницијали Д.Н.(18) поради сомнение дека стои зад украденото возило на Итната медицинска помош во Кочани.Воизлото беше украдено ноќта помеѓу петокот и саботата, а полицијата го пронајде вчера на улицата Кирил и Методиј и го врати на Итната медицинска помош.

„ По преземени оперативно – тактички мерки расчистени се и кривични дела „тешка кражба“ на компјутер и „одземање моторно возило“ „опел корса“, извршени претходно. Во службен разговор во полициска станица Д.Н. ги признал делата, а одземените компјутер и возило „опел корса“ биле пронајдени и вратени на сопствениците“, соопшти МВР.

По целосно документирање на случаите против него ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.