-Возилото е во сопственост на В.З.(45) од Скопје. Одземените пари биле пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот, информира Министерството за внатрешни работи.

М.И. е приведен, а по целосно документирање на случајот МВР против него ќе поднесе соодветна пријава.