На 19.09.2022, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Н.Л.(41) од Штип бидејќи во 21:30 часот на ул„Сутјеска“ во Штип кај него била пронајдена и одземена грутчеста материја.

По комплетирање на случајот против Н.Л. ќе биде поднесен соодветен поднесок.