На 19.09.2022 околу 13:30 часот во Полициското одделение Мирковци, В.Р.(20), Г.Р.(47) и Д.Д.(38), сите од с.Волково, скопско, пријавиле дека на 18.09.2022 околу 01:30 часот во казино во с.Орман, скопско, биле физички нападнати од три лица.

Се преземаат мерки за расчситување на случајот.