На 14.05.2022 во 16:20 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода М.М.(22) од Скопје, затоа што кај него е пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.