При преглед во возило „фиат добло“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал Г.Н., биле пронајдени две лица- мигранти од Сирија.

Тој бил приведен во полициска станица, а мигрантите биле предадени во Прифатно-транзитиниот центар Винојуг. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.