Попладнево Тетово и околината беа погодени од силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд.

Повеќе улици во Тетово се под вода.

Невреме какво што не се памети во последните години, со силен дожд, град и грмотевици, попладнево го зафати Тетово и регионот, а дождот целосно ги поплави градските улици.