На 13.06.2024 во 23:00 часот во Радовиш, полициски службеници од ОВР Радовиш го лишиле од слобода Ѓ.С.(27) од Радовиш, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом физички ја нападнал неговата 60-годишна мајка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.