По незгодата В.Ќ. и сопатниците С.Ќ.(58) и М.Ќ.(26), сите од Дебар, биле пренесени во Медицински центар-Дебар, каде од доктор кај В.Ќ. биле констатирани телесни повреди, а кај С.Ќ. биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Гостивар.