Во вечерните часови врнежите ќе престанат насекаде. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури ќе се движат од два до 10 степени, максималната дневна тепмература ќе достигне до 16 степени.

Во недела ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Претпладне ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, со максимална температура до 21 степен.