На 08.05.2022 од страна на полициски службеници во Полициската станица Штип биле приведени Д.М.(31) и Б.С.(20), двајцата од Штип, кои како навивачи на фудбалски натпревар кој се играл на Градскиот стадион во Штип, околу 18:30 часот, започнале меѓусебна физичка пресметка.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.