На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

-Во СВР Тетово е пријавено сообраќајна несреќа на улицата „Јане Сандански” во која патничко возило форд фокус со скопски регистарски таблици управувано од женско лице на 34 години од Тетово удрило во малолетно девојче-пешак. Повреденото девојче е однесено во тетовската болница за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.