Три лица загинаа во пукањето пред курдскиот центар во Париз, јавија француските медиуми.

Париската обвинителка Лаура Беку изјави дека се убиени три лица, а осомничениот им бил познат на властите од порано.

Обвинителката додаде дека властите ќе истражат дали расизмот бил мотивот за ова пукање.