На подрачјето на Гази Баба, од полициски службеници од СВР Скопје денеска во 00.20 часот од слобода бил лишен Д.Т. (30) од Скопје.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, прашкаста материја, дигитална вага и други предмети – информираат од МВР.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.