При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, шприц со хашишово масло, пиштол марка „VZOR 50“ калибар 7,65 милиметри, неколку куршуми калибар 7,65 милиметри и една празна рамка за пиштолот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе бидат поднесени пријави.