Максималната дневна температура ќе достигне до 38 степени.

Утре ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Потоа времето ќе биде постабилно, температурите на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а најтопло се очекува да биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.