Две лица загинаа, а други две се повредени откако авион се урна врз автомобил во движење во Пемброук Пајнс, во американската сојузна држава Флорида.

Повредени се возрасен маж и дете, кои се наоѓале во автомобилот и тие веднаш се пренесени в болница.

Службите за итни случаи брзо пристигнале на местото на инцидентот.

Камера за видеонадзор во соседна куќа го снимила моментот на несреќата, во која загинаа две лица кои биле во авионот. На снимката се гледа како едномоторен авион удира во автомобил што минува на улицата, а потоа експлодира.