На социјалната мрежа Твитер кружи видео кое го следи пристигнувањето на американскиот претседател Џо Бајден на НАТО самитот во Брисел, на кое се гледа и неговото разминување со нашиот премиер Зоран Заев.

Како и при другите средби со светските лидери, меѓу кои неодамна и турскиот претседател Ердоган, премиерот Заев се истакна со ставањето на рака на своето срце.

Денеска премиерот Заев извести дека одржал средба со американскиот претседател Џо Бајден која траела над 10 минути, а за време на истата го поканил претседателот на САД да дојде и да ја посети Македонија.

Повеќе за тоа можете да прочитате ТУКА.