– Обезбедивме милион вакцини, пола милион треба да пристигнат во наредните дена, а денеска во Тирана пристигнуваат 192.000 дози, стои во објавата на Рама.

Рама моментално е во посета на Турција, а на Фејсбук објави и видео додека вакцините додека се товараат вакцините.

Видеото од пристигнувањето на кинеските вакцини може да го погледнете во продолжение.

🟢 Stamboll – Kemi siguruar 1 milionë vaksina të tjera 😍Kontraktuam për momentin gjysëm milionë doza brenda 60 ditësh😍 Sjellim sot në Tiranë 192 mijë 😍

🟢 Stamboll – Kemi siguruar 1 milion vaksina të tjera 😍Kontraktuam për momentin gjysmë milionë doza brenda 60 ditësh😍 Sjellim sot në Tiranë 192 mijë 😍

*Për më shumë pas pak orësh në Rinas dhe kur ju them do t’ia dalim, mos e dyshoni kurrë që do t’ia dalim😍

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

Posted by Edi Rama on Thursday, March 25, 2021