Плинската боца експлодира во викендица во селото Матејче во општина Липково, информира ТВ21.

Според првичните информации повредени се шест лица на возраст од 30 до 40 години.

Од кумановската болница за ТВ21 велат дека три лица се на интензивна нега, односно пластична хирургија и три во градската болница.

Несреќата се случила во викендица, надвор од селото.

Shpërthen bombola e gazit në një vikend shtëpizë në Mateç

Shpërthen #bombola e #gazit në një vikend shtëpizë në #Mateç
LEXO: https://tv21.tv/video-ne-matec-shperthen-bombola-e-gazit-6-te-lenduar/

Posted by TV21 on Sunday, March 21, 2021