Три лица се повредени при силна експлозија во Србија која се случила во фабриката „Трејл“ во Крушевац. Според првите информации во експлозијата има тројца повредени, а се стравува дека има и жртви, неофицијално дознава „Блиц“.

Фабриката „Трејл“ на периферијата на Крушевац. На терен се припадници на противпожарната и спасувачка единица, полиција и брза помош. Пожарот се гаси.

Повеќе информации се очекуваат во текот на денот. Во продолжение може да го погледнете видеото:,

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)