Попладнево премиерот Заев Зоран слета во Република Турција, на покана на претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган.

Премиерот Заев и министерот за здравство Филипче беа пречекани од заменик-гувернерот на Истанбул Зекерија Гунеј.

 

Во продолжение на посетата премиерот Заев ќе има работна вечера со претседателот Ердоган.