„Сите патишта водат кон Рим“. Фалангата се собра во Рим и ја поддржа нашата фудбалска репрезентација пред вечерашниот натпревар.

Нашите навивачи кои дел се од Македонија, а дел наши иселеници таму се расположени пред натпреварот. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е оптимист да одиме по три бода од Олимпико.

Видеото кое стигна до редакцијата на Радио Лидер може да го погледнете ТУКА.