Како што информира Министерството за внатрешни работи, дилерите биле уапсени на патарината кај Сопот.

-Денеска во попладневните часови, на автопатот Скопје-Велес, во близина на наплатната рампа кај Сопот, полициски службеници приведоа две лица, кај кои е пронајден хероин, велат од МВР.