Четириесет и четиригодишна жена, вработена во Клиничка болница Тетово пријавила во полиција дека била нападната од друг вработен во установата. Тетовската полиција вчера бележи уште две пријави за физички напад.

-На 12 јануари во 10.15 часот во СВР Тетово 44-годишната А.А. од тетовска Брвеница вработена во Клиничка болница Тетово пријавила дека околу 09.00 часот, по претходна расправија, била физички нападната од Б.К. од Тетово, исто така, вработен во болницата, информираат од СВР Тетово.

Вчера во СВР Тетово малолетник заедно со неговиот родител пријавиле дека на 7 јануари околу 18.15 часот на паркинг од трговски центар во Тетово, додека тој бил со неговите малолетни пријатели, биле физички нападнати од четри лица кои при нападот користеле и остар предмет, со кој му нанеле повреда.

Во полицијата 24-годишна жена од Тетово пријавила дека на 11.01.2022 година околу 18.30 часот, во семејниот дом, по вербална расправија, ја нападнал нејзиниот сопруг Ф.Б.