– Благодарност до холандскиот премиер Марк Руте за поканата заедно да го следиме натпреварот. Моќна е спортската дипломатија. Премиерот Руте знае дека головите на “гостински” терен се највредни, но без разлика на резултатот од мечот, од денес #MKD 🇲🇰 и #NED 🇳🇱 се уште поблиски. Им посакувам успешен натпревар на македонските репрезентативци. Напред момци! Играјте храбро, ние сме веќе горди на вас, напиша Заев.