Македонија

Македонија

Мининистерството за одбрана наместо опрема за војската, набавува луксузно возило во кое ќе се вози Шекеринска

Министерството за одбрана како и целата влада секојдневно влегува од скандал во скандал. Имено неверојатни 187 илјади евра од буџетот...
Македонија

„Новинарка“ го предупредила Села дека ќе биде нападнат: Никаде нема да одите, сега ќе видите што ќе ви се случи

Пратеникот Зијадин Села појасни дека за малку ќе го избегнел нападот во Собранието, бидејки уште пред да влезе толпата се мислел дали...
Македонија

Фрчкоски откри кои се најсериозните имиња- тврди дека евентуален референдум не може да го поништи договорот

Поранешниот министер за надворешни работи, Љубомир Фрчкоски во интервју за Алсат М ги коментираше предлози за решавање на прашањето...
Македонија

Детали за трагедијата на Кајмакчалан: Калина и Александар се вратиле по заостаната жена по што им се губат трагите

Македонија и граѓаните на Воден, соседна Грција, особено во местото Лутраки се во шок. Сите едноставно не можат да веруваат во тоа што...