Денеска (06.07.2024) во 01.55 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Д.(24) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

МВР работи со полн интензитет. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.