Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека вчера во 11.45 часот во СВР Скопје е пријавено дека во село Огњанци, во водите на реката Вардар, било пронајдено тело, најверојатно на машко лице.

Телото било извадено од реката и предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

Се работи на расчистување на случајот.