Белград ноќеска беше сведок на  два одделни инциденти со убоди од нож. Настаните се одвиваа на една минута разлика еден од друг. Извештаите од Nova.rs ги детализираат инциденти што се случија на улиците.

Два напади, со разлика од една минута

Според Нова.рс, првиот  напад се случил во 0:54 часот на Теразие, во близина на хотелот „Москва“. Еден човек, брутално избоден со нож, се здобил со сериозни повреди и веднаш бил пренесен во Центарот за итна реанимација. Едвај минута подоцна, во 00:55 часот, на аголот од улиците Добрачина и Дунавска се случи уште еден шокантен инцидент. Жртвата, исто така избодена, веднаш била пренесена на реанимација, како што информираат од итната помош.

Фатален исход: Трагедија се случува во секунди

Телеграф пренесува дека втората жртва им подлегнала на повредите и трагично го загубила животот. Изворите посочуваат дека тој се здобил со две убодни рани, што претставува катастрофален крај на ноќта која започна во хаос.

Извор: Makfaks