Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порача дека не смее да се заборави дека владата на Зоран Заев се обиде преку сомнителна фирма да набави вакцини од Кина.

Заев потврди дека со министерот за здравство Венко Филипче преку посредници сакале да ги набават 200-те илјади кинески вакцини на Синофарм па дека поради тоа им бил вратен авансот.

 

#ДаНеСеЗаборави

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, April 3, 2021