Станува збор за Челси Дејви, кој сега повторно е мета на странските медиуми.

Протече приказна за тоа како Хари и таа разговарале на телефон ден пред венчавката на принцот и Меган. Според извор за Vanity Fair, разговорот бил многу емотивен, а Челси наводно плачела.

Да потсетиме, Челси беше еден од гостите на големата венчавка на принцот Хари. Сепак, таа не беше поканета на поексклузивен вечерен прием во куќата Фрогмор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yokartık (@yooookartik)

За да избегне каква било непријатност, принцот одлучи да и се јави на својата поранешна девојка. Според Vanity Fair, станува збор за „телефонски повик полн со солзи“ во кој за прв пат заедно дошле до заклучок дека навистина е готово и дека Хари продолжува понатаму со Меган.

-Тоа беше нивниот последен повик, разделник во кој и двајцата признаа дека е готово. Челси беше прилично емотивна поради сè, беше во солзи и скоро немаше да оди на свадбата. На крајот пристигна и му вети на Хари дека ќе се обиде да не ја уништи забавата – изјави изворот.

Патем, овој пар прв пат се сретна во 2004 година и, наводно, имале многу бурни односи. Тие раскинаа во 2011 година затоа што Челси не сакаше да биде во центарот на вниманието и не ја сакаше целата таа гужва поврзана со кралското семејство.

Токму овој хаос во семејството ја погоди сопругата на Хари Меган, поради што тој конечно реши да ја напушти Велика Британија. Инаку, Хари и Меган неодамна ја прославија третата годишнина од бракот.

Да потсетиме, минатата година беше напишано дека Меган е љубоморна на Челси. Имено, британските медиуми тогаш објавија дека принцот некогаш имал приватна сметка на Фејсбук под името „Спајк Велс“, а на фотографијата на профилот била и неговата поранешна девојка.

-Меган „внимава“ на Челси. Таа знае дека таа го напуштила Хари и дека тие се уште се во контакт – тврди неименуван извор и додаде дека Меган е „луда“ токму поради лажниот профил на Хари на социјалните мрежи.