Според информациите на полицијата, на 18-годишникот му била укажана лекарска помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

-По преземени мерки, се утврдило дека сторител на делото е 17-годишник од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена и соодветна пријава, велат од ресорното министерство.